PLENEROWE SPOTKANIE KAPITANÓW 2022-05-24

NEWS

Zapraszamy na plenerowe spotkanie we wtorek, 24 maja 2022, które odbędzie się na posesji kpt. Józefa Wójcika w Rumii, przy ulicy Wiejskiej 8, która jest zlokalizowana na wysokości hipermarketu Auchan-Rumia, dojazd do posesji zarówno od strony Hipermarketu Auchan jak i od ulicy Kosynierów.

ZAPROSZENIE KPT. WÓJCIKA

Zapraszam już od godz. 1600 na spotkanie w formie majówki w plenerze. Do waszej dyspozycji będzie 13 000 m2 z dużym ogrodem, laskiem i Parkiem Lemurów. Wszystkie atrakcje parku będą bezpłatnie do naszej dyspozycji, a jakie można zobaczyć na lemur-park.pl , lub po prostu wystarczy wpisać w wyszukiwarce Park Lemurów Rumia. Na podwórku, wjazd ul Wiejskiej 8 jest miejsce na około 15 samochodów, a przy Parku Lemurów od ul Formeli miejsc jest bardzo dużo (często przyjeżdża kilkaset osób).

Majówka rozpocznie się w ogrodzie od ul Wiejskiej (t/j około 80 m od ronda przy Centrum Handlowym Auchan na ul Kosynierów od strony Gdyni). Na wejściu do Parku Lemurów od ul Formeli przy kasach trzeba tylko podać że wchodzimy na spotkanie kapitanów do kpt. Wójcika, a oni już wskażą gdzie iść i nie trzeba płacić wstępu. W parku jest też restauracja i dla nas będzie 50 % taniej. Można, a nawet lepiej, przyjechać trochę wcześniej, bo Park Lemurów w zwykły dzień pracuje do 1800.

Dla tych co chcą przyjechać transportem zbiorowym można przyjechać autobusem: z Gdyni linia R do Dworzec PKP Rumia i jeden przystanek przed końcem na „Dąbrowskiego Most” jest autobus 87 w kierunku Reda Auapark, którego przystanek „Zapolskiej na żądanie” jest 50 m od Parku Lemurów, a następny „CH Port Rumia” jest zaraz za rondem od ul Wiejskiej. Problem jest jednak, że autobus 87 kursuje co godzinę. Od dworca PKP jest też autobus 84 – też co godzinę, a od kilku innych autobusów dojście bardziej skomplikowane, by wyjaśniać. Myślę, że osoby korzystające z autobusu R lub kolejki SKM z dworca w Rumii ktoś z kolegów podwiezie, gdy zadzwonią, bo od dworca jest to około 2,5 km.

Józef Franciszek Wójcik