; SKŻW Gdynia - News

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kalendarz

<< Sierpień 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Brak wydarzeń.

Statystyki

Gdyńskie Urodziny Niepodległej

Gdyńskie Urodziny Niepodległej

Szanowni Kapitanowie,

Nasze zgłoszenie do Parady Niepodległości 2018 zostało przyjęte, w związku ze szczególną 100 rocznicą serdecznie zapraszamy wszystkich Kapitanów do udziału.
Mundury w rzeczy samej obowiązkowe (białe czapki kapitańskie + grantowy/czarny płaszcz lub kurtka -  o ile pogoda pozwoli maszerować w mundurze).

Pragnę poinformować, iż szczegółowe informacje dotyczące czasu i miejsca zbiórki poszczególnych grup biorących udział w Paradzie, będą rozesłane w czwartek 08.11.2018.
P
rogram znajduje się <tutaj> 

Więcej szczegółow na stronie  www.paradagdynia.pl // kpt. Anna Wypych-Namiotko Sekretarz

 

 

  

Pokaz filmu "Kapitan"

Pokaz filmu "Kapitan"

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

 

W imieniu Realizatorów serdecznie zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu dokumentalnego o kapitanie Andrzeju Drapelli. 

Produkcja została zrealizowaana przez ekipę “Zawiszaków”, której dane było żeglować z Masterem  na pokładzie “Zawiszy Czarnego”.

 

Miejsce projekcji filmu - Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, ul. Mariacka 25/26 dnia 10 listopada br o godzinie 1700.

  

 

 

100-lecie Niepodległej

100-lecie Niepodległej

Przewodniczący SKŻW kpt żw Wiesław Piotrzkowski wraz z Radą mają zaszczyt zaprosić wszystkich Członków Gildii 

na Uroczyste Posiedzenie Stowarzyszenia z okazji 100 rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczynają się 23 października 2018 roku o godz. 1600 na pokładzie "Daru Pomorza".

 

100 LECIE ZAPROSZENIE 

Święto Morza 2018

Święto Morza 2018

Drodzy Kapitanowie,

 
W piątek 22 czerwca w Gdyni rozpoczynają się obchody Święta Morza i Święta Marynarki Wojennej. O 1200 22 czerwca odbędzie się uroczyste złożenie wieńców na morzu w hołdzie tym, którzy odeszli na "wieczną wachtę"
podczas działań wojennych, w trakcie pełnienia służby państwowej, w wyniku katastrof morskich, a także podczas codziennej pracy w marynarce handlowej.
Z pokładu jednostki Urzędu Morskiego w Gdyni KONTROLER-20, przedstawiciele Organizatorów Święta Morza złożą specjalnie przygotowaną wiązankę kwiatów i uczczą minutą ciszy pamięć po zmarłych.

Punktem kulminacyjnym gdyńskiego Święta Morza będzieodsłonięcie pomnika Polski Morskiej w niedzielę 24 czerwca o godzinie 1200.
O budowę Pomnika Polski Morskiej wnioskowali Prezes Ligi Morskiej i Rzecznej Andrzej Królikowski oraz Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski.
Pomysł poparło ponad sto instytucji z całego kraju. W czerwcu 2015 r. gdyńscy radni jednogłośnie wyrazili zgodę na lokalizację pomnika.
Wykonanie uchwały powierzyli prezydentowi miasta Wojciechowi Szczurkowi. Jego budowa została sfinansowana ze składek społecznych, pieniędzy sponsorów i budżetu miasta Gdyni.
 
Nowy pomnik stanął w centralnym punkcie Skweru Kościuszki, w miejscu, wktórym do tej pory znajdowała się Płyta Marynarza Polskiego. Data odsłonięcia pomnika Polski Morskiej nie jest przypadkowa.
Pomnik zostanie odsłonięty podczas Święta Morza z okazji 100-lecia utworzenia Marynarki Polskiej, 100-lecia powstania Ligi Morskiej i Rzecznej, ale przede wszystkim w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
Zapraszamy do zapoznania się z całym programem obchodów Święta Morza w Gdyni [tutaj] oraz do udziału w uroczystościach. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w uroczystości odsłonięcia pomnika Polski Morskiej.
SKŻW wystawia poczet sztandarowy.
 
Sekretarz SKŻW kpt.żw Anna Wypych-Namiotko
 
 

88 rocznica podniesienia bandery na Darze Pomorza

88 rocznica podniesienia bandery na Darze Pomorza

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w obchodach 88 rocznicy podniesienia bandery na Darze Pomorza.

 


ZAPROSZENIE

 


ZAPROSZENIE 

 

Wygenerowano w sekund: 0.01
4,821,177 unikalne wizyty